روش‌های ماهیگیری, مطالب تخصصی ماهیگیری

ماهیگیری انتظاری

ماهیگیری انتظاری

ماهیگیری انتظاری

ماهیگیری انتظاری برای صید ماهی کپور مناسب است و در تمام دنیا طرف داران زیادی دارد. روش ماهیگیری انتطاری به روش ماهیگیری کف خواب نیز مشهور است. شما برای اینکه بتوانید به سبک ماهی رو صید کنید نیاز به تجهیزات ماهیگیری تخصصی دارید. اصلی ترین لوازم این روش ماهیگیری عبارتند از چوب ، چرخ ، تجهیزات جانبی و طعمه های مخصوص.

سایز چوب‌ها

اندازه چوب‌ها ۳٫۶۰ تا ۳٫۹۰ متر به صورت تلسکوبی (دو یا سه تیکه) می‌باشد. چرخ ماهیگیری باید به گونه ای باشد به راحتی نخ‌هایی با سایز ۴۰ و طول ۲۰۰ متر یا بیشتر را ساپورت کند. نحوه قرار گیری چوب در زمین ، ساحل دریاچه و سد به این صورت است که ما می توانیم آن را به صورت موازی یا کمی زاویه دار با زمین قرار دهیم .
در روش ماهیگیری انتظاری ریسه‌های متنوعی داریم. مانند ریسه کف خواب با انشعاب سرب ثابت یا ریسه مویی با سرب متحرک که حرفه‌ای‌ها از ریسه‌های سرب متحرک استفاده می‌کنند. توصیه ما استفاده از نخ‌ها با سایز زیر 0/4 است.

با توجه به تصویر زیر باید بدانید کپور مخالف جریان آب به سمت طعمه می‌ورد. همچنین طعمه پاشی در صید ماهی کپور بسیار حائز اهمیت خواهد بود. اساس این روش انتظار ، صبر و بردباری می‌باشد و به همین دلیل از سایر روش ها کمی متمایز تر است.
ماهیگیری انتظاری در تمام دنیا بیشتر برای صید کپور استفاده می‌شود و طرفداران زیادی دارد و علت این امر گسترش زیاد این ماهی در منابع آبی است. این ماهی قابلیت زندگی در آب‌های شیرین و حتی نیم شور را نیز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید